9.a klases ekskursija uz Rīgu

Publicēts: 28.11.19

Okupācijas muzejs, Stūra māja, Līvu akvaparks

Lai ekskursija būtu izdevusies un klasei būtu priekšzināšanas par ekskursijā sagaidāmo objektu stāstu, 9.a klase, pēc Okupācijas muzeja pārstāvja lūguma, jau iepriekš sagatavojās tā apmeklējumam, stundā noskatoties smilšu video par tēmu “Padomju deportācijas” un aizpildot muzeja mājaslapā piedāvāto darba lapu. Klasē tika veiktas pārrunas par šo tēmu, kā arī tika skatītas divas intervijas ar cilvēkiem (Pieci.Lv intervijas “Deportācijas. Stāsta Toms un Madara” vietnē Youtube.com), kam ģimenes locekļi ir tikuši izsūtīti no Latvijas uz Sibīriju.

Okupācijas muzejā skolēniem tika pastāstīts par deportāciju laiku, to iemesliem un politisko situāciju valstī, pēc kuras skolēni devās uz konferenču telpu, lai sadalītos grupās un apkopotu informāciju par cilvēkiem, kurus izsūtīja no Latvijas, par vidi un laikapstākļiem, par darbu un skolu, kā arī ikdienas dzīvi, pārtiku un trūkumu Padomju deportāciju izsūtījumā gan no vēstures avotiem, gan foto un video uzņēmumiem, gan zīmējumiem un personīgajām mantām, kuras muzejam ir nodevuši glabāšanā izsūtītie cilvēki, kuriem ir izdevies atgriezties atpakaļ Latvijā.

Stūra māja uz skolēniem atstāja vislielāko iespaidu, jo klausoties gida stāstījumā par cilvēku dzīvēm un sistēmu, kas šeit valdīja, ne viens vien skolēns nespēja slēpt sašutumu, pārsteigumu un arī nosodījumu. Skolēni ar interesi klausījās stundu garajā stāstījumā, izstaigājot Stūra mājas kabinetus un kameras, kā arī vēroja uz sienām un durvīm atstātās ieslodzīto liecības. Pēc ekskursijas skolēni atzina, ka laiks šeit ir paskrējis tik ātri, un vieta, kā arī stāstījums, ir radījis vēl dziļāku izpratni par PSRS laiku Latvijā.

Lielisks dienas noslēgums bija Līvu akvaparks, kurā skolēni varēja relaksēties un saliedēties pēc tik saspringtas dienas. Skolēni ļoti labprāt pavadīja laiku ne tikai braucot pa slīdnēm un peldoties baseinā, bet arī ejot pirtīs un burbuļvannās, kā arī apmeklējot sāls istabu. Kā viena no klases meitenēm rakstīja pēc ekskursijas: “Šī bija viena no labākajām ekskursijām!”

Ekskursiju sponsorēja Daugavas vanagu organizācija Kanādā.

Pielikumā raksts par 9.a klases ekskursiju Kanādas avīzē.

Sagatavoja Cēsu Valsts ģimnāzijas 9.a klases audzinātāja Karīna Rutmane

LA4519m12.pdf (467.63 kB) - Lejuplādēt

19. decembrī Sporta diena, Labdarības tirdziņš, Ziemassvētku uzvedums un balle

20. decembrī Liecību izsniegšana