28. oktobrī skolā viesojās aktieris un režisors Ēriks Vilsons

Publicēts: 04.11.19

Monoizrādi “Piens” noskatījās 12. klašu skolēni

“Man ir jāpateicas dzejniekam Imantam Ziedonim par dzejas izpratni un vēlēšanos radīt un domāt poēzijas valodā,” stāstīja izrādes autors un režisors Ēriks Vilsons.

Izrādes laikā viņš meklēja atbildi uz jautājumu – kā iemācīties „mīlēt dzeju”? Ja ne mīlēt, tad kā saprast, domāt un runāt dzejas valodā. Tā bija saruna par dzejnieku Imantu Ziedoni, viņa personību un lasītāja ceļu uz poēziju, pārlapojot dzejoļu krājumu “Poēma par pienu”.

Monoizrādi „Nezāle” noskatījās 8. un 9. klašu skolēni

Aktieris viegli, nepiespiestā atmosfērā izrādē iesaistīja skolēnus un lika padomāt, netieši uzdodot jautājumus: “Kāpēc tieši šodien? Šodien, pēc vairāk nekā 100 gadiem vajag, vajag izlasīt Rūdolfa Blaumaņa stāstus un noveles.

Ir pilnīgi cits dzīves ritms un vērtības. Kāpēc ir vērts rakstnieka darbus pārlapo?

Manuprāt, Rūdolfs Blaumanis ir kā labs ārsts, kas redz visu mūsu slimību vēsturi kopumā un bez emocijām, ar mīlestību un skumju nopūtu pievērš uzmanību sāpīgajam. Ne šausminoties, ne lieki jūtot līdzi, ne moralizējot.”

Izrādes veidotājs Ēriks Vilsons ir 9. Starptautiskā monoizrāžu festivāla “Zvaigzne” laureāts nominācijā “Par ētiski svarīgu sarunu ar pusaudžiem izrādē NEZĀLE” (2011).
2013. gadā Rūdolfa Blaumaņa festivālā Valmierā aktieris ir saņēmis balvu “Par nacionālās identitātes stiprināšanu skolās”.

Paldies māksliniekam!

Informāciju sagatavoja direktores vietniece audzināšanas darbā Vineta Stīpniece

Paldies par iniciatīvu latviešu valodas un literatūras skolotājām Vinetai Bērziņai, Inai Gaiķei un Sandrai Naglei!

7. decembrī Mazās ģimnāzijas nodarbības

19. decembrī Sporta diena, Labdarības tirdziņš, Ziemassvētku uzvedums un balle

20. decembrī Liecību izsniegšana

Adrese: Leona Paegles iela 1, Cēsis, Cēsu novads, LV - 4101