Viesošanās Ahimā

No 7.11.2018. - 14.11.2018., trīspadsmit  8.a klases skolēni un divas 8.b klases skolnieces divu skolotāju (Ingunas Gailes un Karīnas Rutmanes) pavadībā devās apmaiņas braucienā uz Cēsu Valsts ģimnāzijas sadraudzības skolu Ahimā, GamMa (Gymnasium am Markt) ģimnāziju.

Vienu nedēļu skolēni dzīvoja vācu ģimenēs, iepazīstot ne tikai vācu kultūru un tradīcijas, bet arī apmeklējot stundas un veidojot komunikāciju ar  jauniegūtajām viesģimenēm. Katrīna Ungura (8.a) stāsta, ka ir bijusi ļoti pārsteigta uzzinot, ka vācu skolēniem viena mācību stunda ilgst 90 minūtes. Tīna Marija Zaļaiskalna (8.a) bija apmierināta ar to, ka ne tikai skolēns, pie kura viņa palika, bet arī pati viesģimene bija ļoti draudzīga un komunikabla. Arī Katrīna Kalniņa (8.b) par savu ģimeni izsakās ļoti pozitīvi: “Manas viesģimene bija ļoti laipna un draudzīga, un tas man lika justies ērti un labi.”

Šīs nedēļas laikā Cēsu Valsts ģimnāzijas grupa kopā ar GamMa ģimnāzijas pavadošajiem skolēniem un skolotājiem devās apmeklēt dažādas vietas.  Piemēram, Klimata māju (Klimat Haus) Brēmenhāfenā, par kuru lielākā daļa latviešu skolēnu bija sajūsmā. Dāvis Karps (8.a) atzīst, ka tieši Klimata māja ir atstājusi uz viņu vislielāko iespaidu. “Tā bija sirreāla sajūta, soļot pa visām pasaules klimata joslām. Patiešām lieliska ģeogrāfijas stunda!” Dāvis arī papildina: “Nespēju nedomāt, kā visu to bija iespējams izveidot un uzturēt!” Arī Universum Brēmenē, kas ir iespaidīgs Zemes un kosmosa zinātnes centrs, neatstāja skolēnus vienaldzīgus. Katrīna Ungura (8.a): “Zinātnes muzejā Universum varēju palikt kaut visu dienu! Tur patiešām bija ļoti interesanti. Es pat piedzīvoju zemestrīci, kas bija notikusi 1999. gadā Izmitā (Turcijā)!” Programmas ietvaros, skolēni iepazinās arī ar Brēmenes pilsētu, spēlēja Schwarzlichte Minigolfu un apmeklēja Hamburgu un tajā esošo Miniatūro brīnumzemi.

Vienā no pēdējām dienām, Cēsu Valsts ģimnāzijas skolēni kopā ar GamMas ģimnāzijas skolēniem ņēma dalību pilsētas rallijā, kas bija organizēta kā orientēšanās spēle Ahimas pilsētā, un tās ietvaros latviešu skolēniem bija jāveic dažādi uzdevumi, Elizabete Blaua (8.b) atceras, ka bija jāprasa, cik maksā maize un pēc tam tā jānopērk, jāprasa, kur atrodas vilciena stacija, cik ir pulkstenis,  jāpaprasa svešiniekiem, lai uzņem bildi ar latviešu un vācu skolēniem, utml.

Kā paši skolēni atzīst, liels pagodinājums viņiem bija pieņemšana pie pilsētas mēra Ahimas pilsētas domē. Sarunas laikā skolēniem bija iespēja ne tikai noklausīties mēra stāstījumu par Ahimu, bet arī parakstīties goda viesu grāmatā, uzdot viņam interesējošus jautājumus un pastāstīt par savu pieredzi, ciemojoties viņa pilsētā. Uz sarunu tika aicināta arī vietējās avīzes žurnāliste, tāpēc nākamajā dienā Ahimas avīzē bija raksts par Cēsu Valsts ģimnāzijas un GamMas ģimnāzijas skolēnu viesošanos pie mēra un viņu kopīgs foto.

Ar apmaiņas braucienu skolēni ir apmierināti. Matīss Toms Vārna (8.a) stāsta, ka bija priecīgs par savas klases kolektīva sadarbību un saliedēšanos brauciena laikā. Agnese Krauze (8.a) raksta: “Patika ka mūsu vācu ģimenes bija piedomājušas par kopīgām brīvā laika aktivitātēm kopā ar citām viesģimenēm, piemēram, par boulingu un “Jumphouse”.” Elīza Marija Rudzīte (8.a): “Beigās bija skumji atvadīties, tomēr noteikti uzturēšu kontaktus ar savu vācu meiteni!” Tīna Marija Zaļaiskalna (8.a): “Es ļoti gribētu, lai viņi (vācu ģimnāzijas skolēni) atbrauc vēlreiz uz Latviju! Un es noteikti piedalīšos vēl šādos projektos!”

Sagatavoja Karīna Rutmane