Cēsu novada konkurss „Rēķini galvā 2018”

30. novembrī Cēsu Valsts ģimnāzijā notika Cēsu novada konkurss „Rēķini galvā 2018”. Dalībnieki sacentās pieccīņā, rēķinot galvā gan vienkāršus, gan arī ļoti sarežģītus saskaitīšanas, atņemšanas, reizināšanas, dalīšanas un ailīšu aizpildīšanas piemērus. Pirmo sešu klašu skolēniem bija jāveic darbības ar naturāliem skaitļiem, bet 7. - 9. klašu skolēniem – arī ar veseliem un decimāldaļskaitļiem. Šogad, sacensībās piedalījās rekordliels pirmklasnieku skaits – 16 skolēni. Vislielākā konkurence, līdzīgi kā tas ir valsts finālā, bija 4.-6.klašu grupā – 27 dalībnieki.

Atšķirībā no valsts konkursa, 1.kl. un 2. - 3.kl. bija atsevišķas vecuma grupas. Neatkarīgi no novada konkursā sasniegtajiem rezultātiem, katrs dalībnieks var piedalīties arī valsts mēroga konkursā „Rēķini galvā”. Pirmās trīs kārtas notiks neklātienē, un pirmajā kārtā varēs piedalīties no 3. decembra. Latvijas finālistus nosaka pēc divu labāko (no trīs) kārtu summas. Šogad Latvijas fināls notiks 22. martā, Rīgas 28. vidusskolā. Sekojiet informācijai www.miksike.lv sadaļā Rēķini galvā!

Rezultāti pa klašu grupām

1. klašu grupā:

1. vieta: Roberts Graudiņš (1.kl., Cēsu Pilsētas vidusskola, skolotāja Dace Puriņa)

2. vieta: Hugo Broks (1.kl., Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskola, skolotāja Iveta Daiga)

3. vieta: Rūdolfs Šķēle (1.kl., Cēsu 1.pamatskola, skolotājas Aldona Melbārde, Aija Buculāne)

Atzinība: Rūdolfs Irbins (1.kl., Cēsu 1.pamatskola, skolotājas Aldona Melbārde, Aija Buculāne)

Atzinība: Elza Endzeliņa (1.kl., Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskola, skolotāja Iveta Daiga)

Atzinība: Ruta Blažēvica (1.kl., Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskola, skolotāja Iveta Daiga)

2. - 3. klašu grupā:

1. vieta: Alise Neimande (3.kl., Cēsu Pilsētas vidusskola, skolotāja Līga Olte)

2. vieta: Gustavs Patriks Radziņš (3.kl., Cēsu Pilsētas vidusskola, skolotāja Līga Olte)

3. vieta: Marsels Vaško (3.kl., Cēsu internātpamatskola-attīstības centrs, skolotāja Iveta Kallīte)

Atzinība: Elīza Vasmane (3.kl., Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskola, skolotāja Ilze Ozoliņa)

Atzinība: Kristians Baltus (2.kl., Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskola, skolotāja Sandra Klaucāne)

Atzinība: Roberts Driba (2.kl., Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskola, skolotāja Sandra Klaucāne)

4.-6. klašu grupā:

1. vieta: Marta Lupkina (6.kl., Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskola, skolotāja Sanita Baijere)

2. vieta: Ance Kravale (6.kl., Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskola, skolotāja Sanita Baijere)

3. vieta: Lauris Groševs (5.kl., Cēsu Pilsētas vidusskola, skolotāja Baiba Rampāne)

Atzinība: Elvis Pujāts (6.kl., Cēsu internātpamatskola-attīstības centrs, skolotāja Dzintra Raibace)

Atzinība: Ervīns Mihailovs (4.kl., Cēsu Pilsētas vidusskola, skolotāja Iveta Freivalde)

Atzinība: Nikola Jakovska (5.kl., Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskola, skolotāja Inga Kreicberga)

Atzinība: Verners Vilciņš (5.kl., Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskola, skolotāja Inga Kreicberga)

7.-9. klašu meiteņu grupā:

1. vieta: Evija Velvele (8.kl., Cēsu Valsts ģimnāzija, skolotāja Anita Slaidiņa)

2. vieta: Betija Anna Skrastiņa (8.kl., Cēsu Valsts ģimnāzija, skolotāja Anita Slaidiņa)

3. vieta: Elīze Ropša (8.kl., Cēsu Valsts ģimnāzija, skolotāja Anita Slaidiņa)

Atzinība: Keita Karlīna Silgale (8.kl., Cēsu Valsts ģimnāzija, skolotāja Anita Slaidiņa)

Atzinība: Elīna Griezne (9.kl., Cēsu 2.pamatskola, skolotāja Ingrīda Brizga)

Atzinība: Hedviga Mieze (7.kl., Cēsu internātpamatskola-attīstības centrs, skolotāja Dzintra Raibace)

Atzinība: Elizabete Krūmiņa (9.kl., Cēsu 1.pamatskola, skolotāja Selga Lukjanska)

7.-9. klašu zēnu grupā:

1. vieta: Kārlis Driba (7.kl., Cēsu Valsts ģimnāzija, skolotāja Ligita Neimane)

2. vieta: Jēkabs Eglītis (8.kl., Cēsu Valsts ģimnāzija, skolotāja Anita Slaidiņa)

3. vieta: Artūrs Supe (7.kl., Cēsu 1.pamatskola, skolotājas Antra Avena, Selga Lukjanska)

Atzinība: Mārtiņš Reinis Trops (7.kl., Cēsu Valsts ģimnāzija, skolotāja Ligita Neimane)

Atzinība: Igors Vinogradovs (9.kl., Cēsu Valsts ģimnāzija, skolotāja Anita Slaidiņa)

Atzinība: Arturs Podziņš (9.kl., Cēsu 1.pamatskola, skolotājas Laila Bērziņa, Selga Lukjanska)

Paldies skolotājiem, vecākiem un skolēniem par ieguldīto darbu!

Konkursa fotogrāfijas līdz 4. februārim pieejamas https://failiem.lv/u/bdg7pz5n