CĒSU VALSTS ĢIMNĀZIJA

Vācijas jauniešu simfoniskā orķestra koncerts Cēsīs

11. oktobrī Cēsīs viesojās jauniešu simfoniskais orķestris no Zārlandes (Vācija). Tie bija apmēram 60  jaunieši vecumā no 14 līdz 21 gadiem. Mēs, 10.a klases vācu valodas grupa, vadījām viņiem ekskursiju pa Cēsīm.

Vācu jaunieši tika sadalīti piecās grupās. Katra grupa ar 2-3 pavadoņiem devās uz kādu jau iepriekš izvēlētu vietu vecpilsētā (Riekstu kalns, Jaunā pils, Rožu laukums u.c.), par kuru mēs viņiem vācu valodā pastāstījām. Paskaidrojām, kāpēc esam tieši šeit, kas tas ir un minējām interesantus vēstures faktus un nostāstus, kas lika vāciešiem izbrīnā plaši pavērt acis vai pasmieties. Tad vācu jauniešu grupas pēc kartes devās uz nākamo vietu. Kuri apmaldījās, kuri ne, bet visi paspēja nokļūt pareizajā vietā un laikā, baudīt zelta rudeni, kā arī iepazīt pilsētu nedaudz tuvāk.

No jauniešiem varēja saprast, ka viņiem šeit patīk. Nemitīgi dzirdējām jaukus vārdus par Cēsīm. Daži pat negribēja iet tālāk. Dzirdēju, kā kāds zēns teica: “Vai varu šeit palikt un izdzert glāzi tējas? Pasakaina vieta!"  Tomēr šķiet, ka vislabāk viņiem patika gardumi, ar kuriem viņus cienājām. Tās bija dzērvenes pūdercukurā, rupjmaize, konfektes  "Bārbeles" u.c. latviešu iecienīti kārumi. Dzērvenes tika ātri apēstas un tika jautāts: "Kur varētu nopirkt vēl?"

Uztaisījām kopīgas bildes, iemācījām pateikt "Es mīlu Cēsis!" un vēl šādus tādus izteicienus. Mums patika - iepazinām jaunus cilvēkus, kuri bija ļoti saprotoši, jauki un draudzīgi. Viņi visu laiku smaidīja, mēs nevarējām nesmaidīt pretī! Pateicoties tam, nejutāmies neērti. Daži pat paspēja pateikt, ka mūsu vācu valoda ir ļoti laba, ņemot vērā, ka mācāmies to tik neilgu laiku. Ne vienmēr sanāk pielietot valodu dzīvē, tādēļ tā bija ļoti noderīga pieredze.

Vakarā bijām uz šī orķestra koncertu Vidzemes koncertzālē. Koncerts bija brīnumains! Klausoties Vēbera, Mocarta un Brāmsa mūziku, stress un negatīvās emocijas pēkšņi pazuda. Neparasta, bet patīkama sajūta.

Katru dienu mēs iemācāmies, iepazīstam, atklājam ko jaunu. Paldies vācu jauniešiem un mūsu vācu valodas skolotājai Rutai Amoliņai par jauko pieredzi.

Džeina Laura Drule, 10.a